Wizyt
Dzisiaj: 3
Wszystkich: 21466
STAT4U

BARFna wyprawka

BARF » BARFna wyprawka

Przedstawiam Wam LISTĘ ZAKUPÓW, czyli MUST HAVE Barfiarza :)
PS. Artykuł nadal jest tworzony, będą dodane zdjęcia itd

 1. Maszynka elektryczna do mielenia mięsa
  Bez niej kompletnie nie wyobrażam sobie przygotowywania mieszanek. My mamy ZELMER DIANA. Ta maszynka jest wystarczająca do przeróbki dużych ilości mięsa, które u nas w hodowli się przerabia (jednorazowo przerabiamy ok 20kg mięsa, ale przypominam, że u nas jest sporo więcej kotów ;) i można w niej bez problemu mielić skrzydełka z kośćmi oraz obtłuczone kości udzie
 2. Szarpak do maszynki
  Muszę przyznać, że kiedyś byłam szalona i mieliłam mięso bez szarpaka na oczkach dużych/małych. Ileż to było pracy przy takiej ilości mięsa! A ileż krojenia! Teraz używam szarpaka i 24kg mięsa przerabiam jedynie w 2h :)
 3. Nożyk z obciętymi dwoma ramionami
  Wychodzą wtedy większe kawałki, czyli kot ma więcej do gryzienia.
   
 4. BARFny kalkulator
  Bez tego ani rusz. Do ściągnięcia TUTAJ-KLIK po wpłaceniu 5zł na Fundację. Dostępny w wersji na Open Office oraz Windows Office.
   
 5. Zamrażarka
  Prosta sprawa. Po zdrobieniu mieszanki, porcjuje się ją i wsadza do zamrażalnika. My mamy bardzo dużą SAMSUNG TWIN 255l, ale jak już pisałam, kotów u nas więcej ;)
   
 6. Pojemniki na BARF
  Mając małą zamrażarkę używałam woreczków strunowych do mrożenia. Jednak o wiele wygodniej jest zamrażać mieszanki w pojemnikach plastikowych lub szklanych. Nie dość, że ławiej się mieszankę porcjuje, to łatwiej się ją również rozmraża. Mniej miejsca jednak zajmują woreczki, bo można je bardziej upchnąć.
   
 7. Mięso
  My w mięso zaopatrujemy się w Makro. Jest tam duży wybór różnych mięs oraz podrobów w sensownych cenach. Ale można się zaopatrywać bezpośrednio u rzeźnika, na targu, na bazarku, w supermarkecie, w mięsnym, gdzie komu pasuje. Ważne jest, aby mieszanki poszczególne różniły się choć trochę składem. Nie dość, że  zmieni się ich smak i kotu się nie znudzi, to dieta będzie bardziej urozmaicona.
   
 8. Miska do BARFa i miska do suplementów
  Ze względu na ilości przerobowe u nas w hodowli, mieszanki robimy w 35l flexi koszu na pranie TORKIS IKEA. Jest bardzo wygodny, łatwo się go myje i łatwo się w nim miesza. Jednak dla 1-3 kotów można robić w dużej misce na sałatkę lub dużym garnku po prostu.
 9. Dobre i ostre noże
  To chyba zrozumiałe. Mięso trzeba pokroić, żeby zmieściło się do maszynki. 
   
 10. Rękawiczki
  Nie lubię dotykać surowego mięsa, więc używam rękawiczek jednorazowych.
   
 11. Deski do krojenia
   
 12. Waga kuchenna i jubilerska
  Obie potrzebne do odmierzania suplementów i ilości mięsa potrzebnego do mieszkanki. My mamy jakieś najtańsze z allegro. 
   
 13. Trochę czasu i chęci
  Trzeba chcieć poświęcić czas, aby mieszanki przygotować. Zaplusuje to na pewno jednak w przyszłości. Kot będzie zdrowszy i lepiej odżywiony!
   
 14. Suplementy:
  My robimy mieszanki z naturalnymi suplementami. Jednak, aby sobie uprościć proces przygotowania można skorzystać z easyBARF lub Felini Complete. Polecamy jednak przejść po jakimś czasie na naturalne suplementy. Zdrowiej dla kota i taniej dla naszej kieszeni.
 • ​mączka ze skorupek jaj - my kupujemy firmy Lunderland. Można zrobić ją również samodzielnie. Uzbierać skorupki jajek, oddzielić błonkę, która jest w środku, wysuszyć i potem zmielić w blenderze..
 • mączka z alg morskich - również kupujemy firmy Lunderland
 • drożdże piwne - także firmy Lunderland. Uwaga: to nie mogą być drożdże ze sklepu z produktami do ważenia piwa (!). 
 • mączka kostna - kupujemy w sklepie Zooplus
 • tauryna - kupujemy czystą na allegro w sklepach z produktami dla sportowców
 • hemoglobina - kupujemy na allegro suszoną hemoglobinę wieprzową
 • olej z łososia - kupujemy w sklepie Zooplus 
 • Tokovit E - do kupienia w każdej aptece
 • sól himalajska - do kupienia w każdym supermarkecie lub sklepie z żywnością BIO
 • warzywa - my dodajemy surowego buraka
Facebook